Село Вовківці розташоване за 5 км від районного центру м. Борщів, за 2 км від автошляху Тернопіль - Мельниця-Подільська. Через село протікає річка Циганка, яка бере свій початок в селі Цигани, по обидва береги якої розкинулось село. Річка має довжину 27 км, і впадає в річку Дністер. Тут, де знаходиться село в давнину були ліси в яких водилось багато вовків. Від слова вовки і пішла назва села – Вовківці. У ті далекі часи, коли були часті напади турків і татар, монахи які були з Лановецького монастиря, втікаючи від погоні чужоземців поселились в селі Монастирок. Надовго там не затримались і переселились у не-прохідні хащі,де тепер село Вовківці. А втікаючи захопили з собою Чудотворний образ Божої Матері. І заснували тут невеличкий монастир, ймовірно, що він знаходився тут, де зараз церква. Перша згадка про село Вовківці в історичних джерелах датується 1442 роком. Село має давню і цікаву історію, про це свідчать археологічні знахідки. На території села знаходяться залишки черняхівської культури (ІІ-IV ст.), а в урочищі Кінська Шия археологи виявили могильник часів Київської Русі (XII-XIII ст.). В давнину село Вовківці було невелике за розміром, розміщене між лісами. Але проходили роки, люди вирубували ліси, викорчовували пні, заволочували землю і тим розширювали свої угіддя.
Перша школа у селі була відкрита в 1866 році. За часів Австро-Угорщини це була однокласна школа з двома вчителями. Навчання в ній велося українською мовою. За часів панування Польщі діяла однокласна школа, в якій навчання велося польською мовою. Це викликало велике невдоволення жителів села, тому у 1925 році було подано 32 декларації за 45 дітей з домаганням введення україномовного навчання. У 1936 році в північній частині села було зведено нове шкільне приміщення. Після воєнного лихоліття в селі відновила роботу однокласна школа з українською мовою навчання. Оскільки на території села Вовківці проживало багато поляків, то було засновано першокласну школу з польською мовою навчання.
У 1987 році приміщення дев’ятирічної вовковецької школи було добудовано під керівництвом голови агрофірми «Вікторія» Щепановського Адама Михайловича.
Директори Вовковецької школи
1938 р., директор – Яблонський Микола Васильович.
1941 р., директор – Кривий Петро Михайлович.
1947 р., директор – Стецько Павло Іванович.
1952 р., директор – Поважний Петро Миколайович.
1959 р., директор – Скорик Іван Юхимович.
1963 р., директор – Костецький Адам Михайлович.
1968 р., директор – Грицюк Олексій Петрович.
1970 р., директор – Гресюк Василь Іванович.
1971 р., директор – Будерацький Микола Васильович.
1987 р., директор – Довганюк Євгенія Петрівна.
1992 р., директор – Довганюк Марія Володимирівна.
2002 р., директор – Довганюк Євгенія Петрівна.
Кiлькiсть переглядiв: 618